Sea of Thieves PS5 Sürümü Çapraz Oyun ve DualSense Desteği İle Geliyor

Rare tarafından 30 Nisan tarihinde piyasaya sürülecek olan Sea of Thieves oyununun PS5 sürümü için detaylar açıklandı.

Rare, PlayStation ve Xbox arasındaki çapraz oyun ve çapraz ilerleme desteğinin lansmandan itibaren mevcut olacağını doğruladı. Ek olarak, çapraz oyun oyuncular tarafından devre dışı bırakılabilecek. Ayrıca, çapraz oyun yalnızca oyun kumandası kullanıcılarına izin vermekle sınırlandırılabilecek. İlerleme tarafından, PlayStation ve Microsoft hesaplarını bağlarken “Övgüler, kozmetik ürünler, Twitch Dropları ve birikmiş altın, Doblonlar ve Antik Paralar” da dahil olmak üzere, oyuncuların önceden yaratmış olabileceği tüm korsan karakterler PS5 ile senkronize edilecek. Öte yandan, Xbox’taki Duke seti gibi platforma özel bazı kozmetik ürünler aktarılmayacak.

PS5’teki Sea of Thieves, arkadaşlarınızı davet ederken hem Xbox hem de PSN Arkadaş listelerini gösterecek ve böylece çapraz oyunun etkin olduğu bir partiye davet etmek veya katılmak kolay olacak. Çevrimiçi tarafta Sea of Thieves için PlayStation Plus’ın gerekli olacağının da altı çizelim. Safer Seas solo moduna ise aboneliği olmayanlar da erişebilecek.

Xbox Series X|S’de olduğu gibi Sea of Thieves, PS5’te 4K 60FPS veya 1080p 120FPS oyun modları sunacak. Oyuna Xbox ve Steam başarılarını yansıtan 250’den fazla Kupa da dahil edilmiş durumda ve mevcut oyuncuların hesaplarını senkronize eden bazı ilerlemeler de aktarılacak.

Oyuna PS5 DualSense kontrol cihazının donanım yetenekleri de entegre ediliyor. Bu anlamda daha sürükleyici bir oyun deneyimi sunmak için dokunsal geri bildirim ve uyarlanabilir tetikleyicilerden yararlanılabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir