İstanbul’da çaldığı vantilatör başına iş açtı

DHA

Avcılar ilçesi Merkez Mahallesi Reşitpaşa Caddesi’ndeki bir mağazanın önünde sergilenen vantilatör, 25 Haziran Salı günü saat 18.00 sıralarında biri kadın iki şüpheli tarafından çalındı.

Şüphelilerden erkek olan, bin 350 liradan satılan vantilatörü alarak hızla uzaklaştı.

Dükkanda çalışanlar duydukları ses üzerine güvenlik kamerasını izleyince hırsızlık olayı da ortaya çıktı.

Durumun ihbar edilmesi üzerine polis ekipleri, şüphelileri yakalamak üzere çalışma başlattı.

Görüntüler sosyal medyada yayıldı

Hırsızlık anları, iş yerinin güvenlik kamerasına da yansıdı. Hırsızlık görüntülerinin sosyal medya hesabında paylaşılması ve binlerce kişi tarafından izlenmesinin ardından iki şüpheli vantilatörü alarak aynı yere geldi.

“Bağladığımız bile çalınıyor”

Alt kattaki müşterilerle ilgilendikleri sırada hırsızlık yapıldığını ve kısa sürede fark ettiklerini belirten Osman Şahin, “Vantilatörü götürürken bir kutuyu devirdiler. Hemen arkalarından çıkıp baktık. Kamera kayıtlarında da görülüyor. Biri kadın, biri erkek iki kişiler. Yaz ayında yani sıcakta vantilatör çalınıyor. Bu mağazada bu yıl ilk oluyor. Diğer mağazamızda çok daha fazla. Çalınmaması için bağlıyoruz, yine fayda etmiyor. Bağladığımızı bile götürüyorlar.” dedi.

Öte yandan Şahin, şüphelilerin görüntülerin sosyal medyada yayılmasının ardından pişman olup gelerek özür dilediklerini ve iş yeri sahibinin affederek şikayetinden vazgeçtiğini dile getirdi.

Haber Kaynağı: Demirören Haber Ajansı (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir