İBB lokantada dikkat çeken menü: ‘Saray kebabı’

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu dün gerçekleştirilen seçimde, seçmenlerden yüzde 51.14 oy olarak yeniden başkan seçildi. En yakın rakibi Cumhur İttifakı’nın İBB Başkan adayı Murat Kurum yüzde 39,59 oy alırken, Kurum’u yüzde 2,61’le Yeniden Refah Partisi adayı Mehmet Altınöz ve yüzde 2,12 ile Zafer Partisi’nin adayı Azmi Karamahmutoğlu takip etti.

İLÇE SONUÇLARI

Resmi olmayan sonuçlara göre, İstanbul’un 39 ilçesindeki yarışta 26 ilçeyi CHP’li, 13’ünü ise AKP’li belediye başkan adayları kazandı.

Seçimlerde, Adalar, Ataşehir, Avcılar, Bakırköy, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Esenyurt, Eyüpsultan, Gaziosmanpaşa, Kadıköy, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Şile, Şişli, Tuzla ve Üsküdar’da CHP’li belediye başkan adayları kazandı.

Arnavutköy, Bağcılar, Bahçelievler, Başakşehir, Esenler, Fatih, Güngören, Kağıthane, Pendik, Sultanbeyli, Sultangazi, Ümraniye ve Zeytinburnu’nda ise AKP’li adaylar seçimi önde bitirdi.

11 İLÇE AKP’DEN CHP’YE GEÇTİ

Seçimde, Bayrampaşa, Beyoğlu, Çatalca, Çekmeköy, Eyüpsultan, Gaziosmanpaşa, Sancaktepe, Şile, Tuzla, Üsküdar ve Beykoz ilçeleri AKP’den, Silivri’de ise MHP’den CHP’ye geçti.

İBB’DEN ‘SARAY KEBABI’

Sonuçların netleşmesinin ardından İBB Kent Lokantaları’nda günün menüsünde yer alan ‘Saray kebabı’ yemeği sosyal medyada gündem oldu.

Daha önce de Ekrem İmamoğlu’nun katıldığı bir kent lokantası açılışında yine saray kebabı yemeği menüde yer almış ve İmamoğlu bununla ilgili, “Şimdi diyecekler ki sırf mesaj için saray kebabı getirdiler” ifadelerini kullanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir